Meri annetab viimasel ametiaastal 590 ordenit

11. jaanuar 2001, 08:06

President Lennart Meri annab oma viimasel ametiaastal umbes 590 inimesele vabariigi aastapäeval ordeni või medali, mis on 422 võrra rohkem kui eelmisel aastal, kirjutab Eesti Päevaleht.

President ise taotles teenetemärkide komiteelt umbes 470 ordeni ja medali väljaandmist. 470 teenetemärgi saajast 345-le taotles Meri Valgetähe ordenit ja medalit. Varem on Valgetähe saajaid olnud 479.

Keskerakonna abiesimees Peeter Kreitzberg ütles, et nii paljudele inimestele teenetemärkide välja andmine devalveerib ordenite väärtust. ?Lõpuks tekib olukord, et teenetemärk on umbes selline, nagu Lenini orden, mida Ida-Berliini tänavatelt osta saab,? nentis Kreitzberg.

Kreitzbergi sõnul on alati probleem olnud ka selles, et president on oma sõpruskonda kuuluvatele inimestele üpris julgelt ordeneid andnud.

Kui president võib teenetemärke jagada piiramatult, siis ministritel on norm peal. Üks suurematest limiitidest on välisminister Toomas Hendrik Ilvesel, kes taotles teenetemärke eelkõige diplomaatidele. Peaminister Mart Laar võis esitada kuni kolm nime. Kokku esitasid ministrid ja riigikogu esimees Toomas Savi 85 taotlust ordenite ja medalite andmiseks.

Riigikogu liikmed, kohus, kaitseväe juhataja ja teised kõrged riigiametnikud said kokku esitada 19 taotlust, 15 maavanemat esitasid igaüks ühe nime.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing