Nasdaq rallis kolmandat päeva järjest

Peeter Koppel 12. jaanuar 2001, 10:02

Nasdaqi üldindeks lõpetas eile tervelt 4,61 protsendi võrra üleeilsest sulgemistasemest kõrgemal 2640,57 punktil.

Näib, et turu meelestatus lühemas perspektiivis on muutunud positiivseks ning investorid usuvad, et nii lähema mineviku ja lähema tuleviku halvad uudised on hindadesse juba sisse arvestatud.

Nasdaqi positiivset meelestatust ei suutnud kõigutada isegi internetiportaali Yahoo! ülipessimistlik nägemus käesoleva aasta kasumiväljavaadetest, mis kokkuvõttes viis ettevõtte aktsia 4,63 dollarit madalamal 28,88 dollari tasemele. Yahoo! langus tõmbas endaga kaasa ka teiste sarnaste ettevõtete aktsiad, nagu eBay ja DoubleClick.

Tähelepanu keskmes näisid olevat tehnoloogiasektori juhtaktsiad. Cisco kerkis 2,25 dollarit 38,50 dollari tasemele. Tõus tuli vaid päev pärast reitingu alandamisest tingitud 9protsendilist langust. Teisteks suuramateks tõusjateks olid Microsoft ja Applied Materials.

Täna võib turg siiski oma optimismist tagasi tõmbuda, sest pärast kauplemise lõppu andisd eile kerge tõusu läbinud personaalarvutite tootjad Hewlett-Packard ja Gateway kasumihoiatused.

New Yorgi börsil andis eile tooni soov vabaneda turvaliste vana majanduse sektorite aktsiatest raha ümberpaigutamiseks tehnoloogiasektorisse.

Föderaalreservi poolsest intresside võimalikust järjekordsest langetamisest enim võitvad finantssektori aktsiad suutsid Dow päeva lõpuks siiski 0,05 protsendiga plussi 10 609,55 punktile viia.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing