Rüütel ootab kolmandat aastat Merilt aumärki

12. jaanuar 2001, 07:38

Riigikogu esimees Toomas Savi taotleb juba kolmandat aastat järjest teenetemärgi andmist riigikogu liikmetele Liia Hännile ja Arnold Rüütlile, sest seni pole otsustusõigust omav president Lennart Meri neid kõrge autasu vääriliseks pidanud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Savi põhjendas Hännile ja Rüütlile IV klassi Valgetähe taotlemist nende panusega Eesti taasiseseisvumisel. Sama põhjenduse esitas Savi ka kahel varasemal aastal.

?Hänni oli Eesti Kongressi liige, Eesti Komitee liige, Ülemnõukogu liige, põhiseaduse assamblee redaktsioonitoimkonna esimees, minister aastatel 1992?1995 ja riigikogu VII, VIII ja IX koosseisu liige. Rüütli teeneid pole mõtet aga üles lugedagi,? ütles Savi.

Savi sõnul sai ta lähtuvalt teenetemärgi seadusest soovitada Rüütlile ja Hännile IV klassi Valgetähe andmist, lõpliku otsuse teeb president. Kolmanda kandidaadina esitas Savi pikki aastaid rahanduskomisjoni nõunikuna töötanud Raimond Kala.

Riigikogu esimees saabki igal aastal esitada auraha taotlusi kolme isiku osas, kes võivad olla kas riigikogu liikmed või riigikogu kantselei ametnikud. Nagu varasematel aastatel, ei esitanud president Meri ise teenetemärgi saamiseks ka tänavu ühtegi tegevpoliitikut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing