Vinni elanike toasoe pankrotihalduri kätes

12. jaanuar 2001, 08:13

Lääne-Viru maakohus otsustas eile kuulutada 16. jaanuaril välja Vinni valla kommunaalettevõttele pankroti, mis tähendab, et kahe asula inimeste toasoe ja veevarustus sõltub nüüd pankrotihaldurist, kirjutab Virumaa Teataja.

Maakohus arvestas otsuse tegemisel Vinni Kommunaali pankrotimenetluse algataja ASi Flex Heat esindaja, samuti kommunaalettevõtte juhtkonna ja ajutise pankrotihalduri Martin Krupi hinnangut, et valla soojustootja makseraskus ei ole ajutine.

Vinni Kommunaali raamatupidamise andmetel andis ettevõte sooja Vinni aleviku ja vallakeskuse Pajusti umbes 25 paneel- ja individuaalelamule, kus elab kokku ligikaudu 2000 inimest.

Lisaks elumajadele said sooja kaks lasteaeda, gümnaasium, spordihoone, vallamaja ja teised rajatised. Vinni Kommunaal tegeles ka vee-, kanalisatsiooni- ja prügimajandusega.

Vinni Kommunaali ajutine pankrotihaldur Martin Krupp, kelle kätte läks oktoobris pärast pankrotimenetluse algatamist ettevõtte majandamine ja kes nõustus jätkama juba pankrotihaldurina, kinnitas, et inimestele soojuse- ja veeteenuse säilitamise huvides üritab ta kõigepealt arveldada kolme tähtsama võlausaldajaga: Eesti Gaasi, Eesti Energia ja prügimajandusega tegeleva ASiga Ragn-Sells Eesti.

Krupp ei välistanud, et kolmest ettevõttest võib mõnel kannatus lõppeda ja firma otsustab pankrotistunud Vinni Kommunaalile teenuse osutamise katkestada. 'Loodan ikkagi nende kainele mõistusele,' ütles Krupp.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing