Hansapank ja Merko Ehitus alustavad odava peremaja projektiga

Inno Tähismaa 12. jaanuar 2001, 13:27

AS Merko Ehitus ja Hansapank tutvustavad täna Peremaja projekti, mille eesmärgiks on aidata oma kodu soovivatel peredel rajada kodu kasutades soodsat laenu ja ehitusvõimalust, teatas panga esindaja.

Merko Ehituse Grupp on projekti jaoks kavandanud seeria ühekorruselisi puitelamuid, mis arvestavad perede tänapäevaseid olmevajadusi ning võimaldavad tulevikus rajada majale juurdeehitust. Hansapank pakub eramute ostmiseks laenu, mille kuumakse 100 m2 eramu puhul algab 3800 kroonist, võttes arvesse eluasemelaenu intressidele kehtivat maksusoodustust. Majade maksumus algab 640 000 kroonist.

Hansapanga juhatuse esimehe Indrek Neivelti hinnangul on Peremaja projekti koondatud kõik parimad lahendused, et maja sobiks Eesti elukeskkonnaga nii oma hinna, funktsionaalsuse kui hilisema hoolduse poolest. ?Tahtsime tõestada nii endale kui klientidele, et uue kodu rajamine ei tähenda alati kahe või enama miljoni kroonist investeeringut. Saab ka odavamalt,? rääkis ta.

?Inimestel on valida, kas sõita uhiuue Toyota Corollaga või võtta järgmised jõulud vastu juba oma majas. Mõlemal juhul on igakuine tagasimakse umbes 3800 krooni,? ütles Neivelt.

Merko Ehituse nõukogu esimehe Toomas Annuse sõnul on peremajade tootjaks Merko Ehituse tütarettevõte OÜ Matek, kellel on puitmajade tootjana enam kui kümneaastane kogemus. Seni on üle 80 protsendi Mateki ehitatud majadest eksporditud Saksamaale ja Põhjamaadesse, kus need on oma kõrge kvaliteedi tõttu saanud hea vastuvõtu.

Praegu kestab peremajade rajamiseks kõige paremini sobivate kruntide otsimine. Majade ehitamist on kavas alustada kevadel.

Projektist parema ülevaate andmiseks valmis eelmise aasta lõpus Tiskresse 100 m2 näidismaja. Majas on neli tuba, köök ja saun.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing