Helenius: Vichmanni juhtum on välisinvestoreid alarmeeriv

Inno Tähismaa 12. jaanuar 2001, 14:46

Nn Vichmanni juhtum, kus tööandjalt suure summa raha varastanud töötaja pääseb karistuseta, on kõigile Eesti äri ajavatele välismaalastele teada ja see häirib neid, ütles investeerimispanga Trigon Capital juht Joakim Helenius.

Helenius ütles, et paljud inimesed teevad kõvasti tööd selle nimel, et Eesti paistaks atraktiivse investeerimiskohana. Sellised juhtumid teevad selle töö veelgi raskemaks.

Helenius ütles, et Eesti kohtusüsteem ei vasta absoluutselt seaduste kehtestamisega seatud eesmärkidele. See on tema sõnul väga ohtlik tendents, kuna sellega ignoreeritakse seaduste mõtet.

Helenius ütles, et on hämmastav, ent selgub, et Vichmann varastas raha seaduslikult. Sisuliselt tähendab see sama, kui ettevõtte juht võtab aknapesijaks tööle oma naise ja sõlmib naisega ettevõtte nimel leppe, et aknapesu maksab 100 000 krooni.

Heleniuse väitel peaks Eesti taotlema Euroopa Liidult kohtusüsteemi tugevdamiseks ja sellealaseks nõustamiseks abi, et vältida selliste juhtumite kordumist.

Helenius ütles, et sarnased juhtumid olid näiteks Jaak Roosipuu ja Ühispanga juhtum, Maapanga juhtum ja Viru Ranna juhtum.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing