Üüri piirmäär pealinnas võib tõusta 15 kroonini

12. jaanuar 2001, 07:53

Tallinna linnavolikogu otsustas eile mitte kaotada üüri piirmäära ning asub kahe nädala pärast hääletama üüri piirmäära tõstmist senise kaheksa krooni asemel 15 kroonile ruutmeetrilt, kirjutab Postimees.

Tallinna linnavolikogu hääletas eile maha Res Publica liikmete Meelis Kitsingu ja Jaan Leppiku ettepaneku kaotada Tallinnas sarnaselt Tartuga üüri piirmäär. Toetust leidis aga Mõõdukate ettepanek tõsta piirmäär 15 kroonile, mis läheb tõenäoliselt ka kahe nädala pärast volikogu järgmisel istungil hääletamisele.

Mõõdukate hinnangul pole linn valmis maksma järsult kasvavaid sotsiaaltoetusi, mille toob endaga kaasa üüri piirmäära kaotamine. Samas peab aga fraktsioon õigeks piirmäära tõstmist 15 kroonini ruutmeetrilt, sest praegu kehtiv ei võimalda omanikel maju korras hoida.

Mõõdukate ettepanek leidis eile toetust ka keskfraktsiooni seas, piirmäära kaotamist pooldavad eelkõige Reformierakonna ja Isamaa volinikud.

?Küsimus on põhimõttes, kas piirmäär jääb või mitte, see ei tähenda, et me veel pooldame piirmäära tõstmist 15 kroonile,? lausus Eesti Üürnike Liidu esinaine ja keskfraktsiooni liige Helle Kalda. Ta lisas, et kavatseb järgmise hääletamise ajaks teha omapoolse parandusettepaneku, sest ei pea võimalikuks piirmäära tõsta ka ühe krooni võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing