Ida-Viru bussifirma riskib reisijate eluga

12. jaanuar 2001, 08:13

Ida-Virumaa suuremaid bussifirmasid Järve ATP, mille põhiomanikuks on Kohtla-Järve linn, riskib reisijate eluga, lubades liinile tehnilisel ülevaatusel käimata bussid, kirjutab Põhjarannik.

Võltsitud ülevaatuste kasutajate tabamiseks korraldatud reidi käigus tuvastas politsei kolmapäeval kahe ja poole tunni jooksul Jõhvi ja Kohtla-Järve vahelisel teelõigul 33 sõidukit, mis polnud läbinud tehnilist kontrolli. Nende seas oli kaheksa ASile Järve ATP kuuluvat liinibussi.

Ida-Viru liikluspolitsei juht Reeno Kullamä ütles, et nii paljude ülevaatust läbimata busside tabamine küllalt lühikese ajavahemiku jooksul oli üllatav.

Järve ATP tegevjuht Enno Tamm ütles, et teab tehnilisel ülevaatusel käimata busside liinilolekust. Ühelgi nende firma bussil pole tema väitel aga selliseid vigu, mis võiks sõitjatele ohtlikuks saada, sest tõsiste tehniliste riketega busse sõitu ei lubata.

Bussifirma juht pidas olukorda, kus firma väravast väljuvad sõitjaid vedama tehnoülevaatusel käimata bussid, mõneti paratamatuks. Tema sõnul on bussid esiteks vanad ning teiseks langeb tehnilise ülevaatuse aeg just aastavahetuse peale, eeldades korraga väga suuri rahalisi väljaminekuid.

Kullamä sõnul süüdistasid vahelejäänud bussijuhid firma juhtkonda, kes ei andvat raha busside remondiks, et need saaksid tehnoülevaatuse läbida. ?Juhid rääkisid, et juhtkond sunnib neid liinile minema, vastasel juhul jääksid nad tööta, ent kõigil on pered,? vahendas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing