Eestisse tulevad Euroopa Liidu regionaalarengu peadirektoraadi esindajad

Inno Tähismaa 12. jaanuar 2001, 14:54

Euroopa Liidu Regionaalarengu Peadirektoraadi ISPA valdkonna esindajad Patrick Amblard, Friedemann Allgayer ja Graca Martins de Lima viibivad 15-19. jaanuaril Eestis visiidil, teatas rahandusministeeriumi esindaja.

Euroopa Liidu kõrgetel ametnikel on kavas tutvuda ISPA programmi raames rahastatavate keskkonna- ja transpordiprojektidega ning neist kolme projektiga tutvutakse kohapeal.

Külastatavad projektid on Tallinna uue Jõelähtme prügila (toetus ISPA raames 74 miljoni krooni ulatuses) ning Pääskülas asuva Tallinna prügila sulgemine (Euroopa Komisjonilt 133 miljonit krooni)

Neljapäeval tutvuvad külalised Kohtla-Järvel kohaliku reoveepuhastusprojektiga (kogumaksumus 200 miljonit krooni). Reedel külastatakse Koidula raudteepiiripunkti (ettevalmistustöödeks Euroopa Komisjonilt 20 miljonit krooni).

Visiidi raames arutatavaks üheks oluliseks teemaks on Eesti üleminek projektide detsentraliseeritud juhtimise- ja kontrollisüsteemile.

ISPA on Euroopa Liidu ühinemiseelne eelstruktuurivahend Kesk- ja Ida-Euroopa kandidaatriikidele suuremate infrastruktuuriprojektide toetamiseks. ISPA eelarvest on Eesti jaoks ette nähtud 2,0-3,5%. Arvudes on see 325-570 miljonit krooni aastas.

Tänaseks on Euroopa Komisjon kinnitanud 2 transpordi ja 4 keskkonnaprojekti, lisaks on taotlus saadetud 2 keskkonnaprojekti rahastamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing