Tartu Teaduspark avab inkubatsioonikeskuse

Inno Tähismaa 12. jaanuar 2001, 08:18

Täna kell 15.00 avab Sihtasutus Tartu Teaduspark esimese omataolise inkubatsioonikeskuse Eestis, teatas teaduspargi esindaja.

Keskus on loodud teadus- ja teadmismahukate firmade tegevuse alustamise hõlbustamiseks, selles hakkab esialgu tegutsema seitse firmat. Keskuse avab majandusminister Mihkel Pärnoja.

Inkubatsioonikeskuse eesmärgiks on välja valitud firmadele luua keskkond, mis soodustab äriidee arendamist, alandab riske ning vähendab olmemurede osakaalu igapäevatöös.

Alustav firma saab endale soodsatel tingimustel ruumid, vajadusel pakutakse nõustamisteenuseid ? juriidiline abi, organisatsiooni juhtimine, raamatupidamisteenus jne, samuti tagatakse arvutikasutamine ja sidevõimalused. Lisaks on firmadel teaduspargi kaudu võimalik osaleda mitmesugustes rahvusvahelistes võrgustikes.

Inkubatsioonikeskuse infrastruktuuri rajamist rahastavad enam vähem võrdsetes osades Euroopa Liit, Eesti riik, Tartu Teaduspark ja inkubatsioonifirma AS Clifton kokku umbes 6 miljoni krooni ulatuses.

Avamisel tutvustatakse keskuse tavapäraselt suletud, eriti puhast (tolmuvaba) osa, mis on planeeritud jõuelektroonika komponentide tootmiseks.

Sihtasutuse Tartu Teaduspark asutajateks on Tartu Linn, Tartu Ülikool, Eesti Põllumajandusülikool, Tartu Maavalitsus (riigi esindajana) ja TÜ Füüsika Instituut. Alates 1996. aastast on Teaduspargis tegutsenud 25 firma ringis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing