RER vaidlustab raudtee erastamise kohtus

Inno Tähismaa 15. jaanuar 2001, 16:24

Raudtee Erastamise Rahva AS-i (RER) esitas Tallinna halduskohtusse kaebuse, kus RER vaidlustab AS Eesti Raudtee 66% aktsiate erastamiskonkursi otsuse, teatas RERi esindaja.

RERi juhataja Rain Tamm kinnitas, et RER-i eesmärgiks on saavutada erastamisotsuse ümbervaatamine Eesti Erastamisagentuuri nõukogus ning uue, konkursitingimustele vastava otsuse tegemine.

'Konkursi võitjaks valitud Rail Estonia strateegilise partneri ümber valitsev segadus ning sellest tingitud protsessi venimine nõrgestab Eesti Raudtee konkurentsivõimet ning seab küsimärgi alla erastamise tervikuna,' lisas Tamm.

Aluse kohtuasja algatamiseks annavad erastamisprogramm ja konkursitingimused, mis määravad, et AS Eesti Raudtee erastatakse strateegilisele investorile.

Konkursi tingimuste kohaselt pidanuks Eesti Erastamisagentuur strateegilise investorina käsitlema juriidilist isikut, kellel on laialdane kogemus raudteeinfrastruktuuri majandamisel ja raudteekaubavedude korraldamisel, kes omab piisavalt finantsvõimsust esitatud pakkumise elluviimiseks ning kes on otseselt seotud esitatud pakkumisega.

Erastamise võitjaks kuulutatud Rail Estonia tuumikinvestor Kingsley Group sellele tingimusele ei vastanud ning pakkuja esindajad on ise kinnitanud, et strateegilist investorit alles otsitakse.

Konkursitingimused nõudsid strateegilise investori olemasolu juba pakkumise tegemise hetkel, so 20. novembril 2000.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing