Trammijuhist talunikuks

Inno Tähismaa 15. jaanuar 2001, 18:36

Põltsamaa vallas Võisikul asuva Allikmäe talu peremees ja perenaine Jaan ja taimi Ploompuu olid enne talu asutamist Tallinnas trammijuhid, kirjutab homne Vooremaa.

Taimi ja Jaan Ploompuu on õppinud elektrikuks. Algul töötasid nad Tallinnas trammijuhtidena, seejärel Jõgevamaal ja Saaremaal elektrikutena. Kui avanes võimalus talupidamiseks, osteti Võisikul vana talumaja ning alustati 1992. aastal põllumajandustootmisega.

Kohe spetsialiseerus Allikmäe talu piimakarja pidamisele. Praegust 100pealist holsteini tõugu veisekarja, kus lüpsilehmi on 46, hoitakse Õnne piimakarjatalult ostetud farmikompleksis. Lähitulevikus kavatsetakse suurendada karja 200 veiseni. Piimatoodang on ulatunud kuni 8000 kiloni aastas.

Allikmäe talumaa 52hektarisest üldpinnast moodustab haritav maa 30 hektarit. Masinatest on talus Venemaal toodetud traktorid ning ASist A. Tammel ostetud tehnika rullsilo valmistamiseks. Möödunud suvel tehti majapidamises 1234 silopalli. Teravilja jõusöödaks ostetakse teistest taludest.

?Kui tahad talu pidada, pead arvestama, et tööpäev algab vara hommikul ja lõpeb hilja õhtul. Väga oluline on hoolitseda ja talitada loomi armastusega, sest sel juhul suudavad lehmad rohkem piima anda. Samuti on piimatoodangu suurendamiseks oluline kasutada paremate tõupullide spermat,? ütles Taimi Ploompuu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing