Raudtee erastaja võib rivaalidelt armu saada

15. jaanuar 2001, 07:49

Eesti Raudtee erastamiskonkursil teiseks jäänud Baltic Rail Service erastamisotsust kohtusse ei kaeba, kolmas kandidaat Raudtee Erastamise Rahva AS pole kohtusse pöördumise otsust veel arutanud, kuigi kohtusse pöördumiseks on jäänud vaid tänane päev, kirjutab Eesti Päevaleht.

Baltiv Rail Service?i (BRS) juhatuse aseesimees Guido Sammelselg kinnitab, et nende kohtusseminek on olnud kuulujutt. ?Loodame, et riik peab kahe kuu tähtajast kinni ja kui Rail Estonia 28. veebruariks ei ole näidanud tulemusi, siis otsustataks ära, kas tuleb nendega leping või ei,? rääkis Sammelselg.

Kui Rail Estonia ei suuda oma kõlblikkust tõestada, alustatakse Eesti Raudtee erastamisläbirääkimisi BRSiga.

Sammelselg oli üllatunud eelmise nädala teatest, et siiani Rail Estonia strateegilise partnerina esitletud Canadian Pacific Railway on loobunud. ?Mõtlesime, et läheme Jüri Käoga teede- ja sideministri Toivo Jürgensoni juurde aru pärima, aga leidsime, et mis me haige varba peale astume,? rääkis Sammelselg.

RERi juhataja Rain Tamme sõnul ei ole nad veel otsust langetanud, kas kaebavad Rail Estonia kohtusse.

Rail Estonia nõustaja Vallo Toometi sõnul on firma juhataja John Orrison selle nädala alguses Eestis ja järgmise nädalavahetuse paiku tulevad ka partnerid siia. Tema sõnul on Põhja-Ameerikas läbirääkimised pooleli, kuid ta ei kommenteerinud nende sisu.

Toomet ei kinnitanud ega ka lükanud ümber läbirääkimiste katkemist Kanada raudteefirmaga. ?Hetkel saan vaid niipalju öelda, et praegu täpsustatakse partneritega finantsskeeme,? lausus Toomet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing