Kohus mõistis Tamula tulemuusika korraldaja süüdi

15. jaanuar 2001, 08:52

Võru maakohus mõistis skandaalse ärimehe Jüri Luige (47) süüdi katses petta kaht ettevõtet ja karistas teda tingimisi aastase vabadusekaotusega kolmeaastase katseajaga, kirjutab Võrumaa Teataja

Kriminaalasi sai alguse ülemöödunud aasta suvel, mil Luige kavandatav tulemuusika Tamula kaldal läbi kukkus.

Süüdistuse kohaselt pani Luik toime kelmuse katse, kui tasus ülemöödunud aasta 16. augustil pangaülekandega OÜ-le Salumuusik 90 krooni ja OÜ-le Makarov Muusik 40 krooni ning võltsis seejärel maksekorraldusi, kirjutades rahasummade järele lisaks kolm nulli. Kahele ettevõttele faksitud maksekorralduse koopiast võis välja lugeda, et 90 krooni asemel on üle kantud 90 000 ja 40 krooni asemel 40 000 krooni.

Luik üritas pettuse teel saada OÜ-lt Salumuusik 2997 CD- plaati väärtusega 89 910 krooni ning rentida OÜ-lt Makarov Muusik heli- ja valgustehnikat väärtusega 39 960 krooni.

Kelmus jäi lõpuni viimata, sest mõlema ettevõtte töötajad avastasid, et nende pangakontol oodatud summad puuduvad, ning jätsid seetõttu tehingu katki.

Luike süüdistati veel selles, et 27. augustil, päev enne kavandatud tulemuusikaüritust, proovis ta petta OÜd Makarov Muusik, kandes ettevõttele üle 85 krooni, seejärel võltsis maksekorraldust ja kirjutas rahanumbrile kolm nulli otsa. Selle raha eest soovis ta rentida tehnikat.

Luik end kohtus süüdi ei tunnistanud. ?Nalja teete või,? vastas Luik eile Võrumaa Teataja üleküsimisele. Ta kinnitas, et kaebab otsuse edasi Tartu ringkonnakohtusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing