Napsteril kümneid analooge

Inno Tähismaa 15. jaanuar 2001, 07:48

Möödunud aastal tasuliseks muutunud muusikafailide vahetamise keskkond Napster on saanud omale kümneid analooge, mis kasutajatelt raha ei küsi, kirjutab Wall Street Journal.

Kõigest hiirekliki kaugusel asuvate Napsteri analoogide hulka kuuluvad Splooge, WinMX, Toadnode, Filetopia, Swapoo, iMesh, Tripnosis, Aimster ja veel kümned firmad, mis võimaldavad muusikafännidel ?tõmmata? tasuta laule, filme ja TV saateid.

Sellest ajast, kui Napster sõlmis tasuta muusika jagamise lõpetamiseks liidu meediakontserniga Bertelsmann, on vaidlus muusikafailide internetis jagamise ümber vaibunud. Sellele vaatamata jätkub tasuta failide liigutmine, sest see on väga lihtne.

Napsteri analoogid püüavad vältida olukorda, kus kasutajad käivad muusikat ainult ?tõmbamas?, ise midagi vastu andmata. ?Süsteem peab soodustama failivahetust,? ütleb SongSpy 20aastane looja Dietrich Stein. Stein ja tema koostööpartner Gavin Hall kutsuvad oma lahendust Karmaks. Selle liikmed saavad boonuspunkte nii oma muusikakollektsiooni laiendamise kui nende failide tasuta jagamise eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing