17. jaanuar 2001, 00:00

Stockholmi börsi omaniku, Rootsi OM Gruppeni hiigelprojekt koostöös USA investeerimispangaga Merrill Lynch ? rahvusvaheline börs Jiway ? lõpetas läinud aasta 345 miljoni Rootsi krooni suuruse kahjumiga. Veel tänasekski pole kauplemine elektroonilisel suurbörsil õiget hoogu sisse saanud, kirjutab Dagens Industri.

Osanikud on projekti pumbanud kokku juba 900 miljonit Rootsi krooni.

Kui Dagens Industri kirjutas kuu aega tagasi uuest kauplemiskohast kui surnud börsist, ütles Jiway turundusdirektor Londonis Arun Kumar: ?Aeglane start on hea, kuna soovime oma tegevust Euroopas laiendada aegamööda ja järk-järgult, et kontrollida, kas tehnika töötab.?

Probleemidel ei näi aga lõppu, millele annab oma osa närvilisus maailma börsidel. Eile tehti Jiway börsil noteeritud umbes 1000 ettevõttest tehinguid vaid viiega. Detsembris ulatus uue börsi käive 332 miljonile SEKile, mis vastab mahult 20 minutile Stockholmi börsil.

ÄP Online

Koos sellega, et reitinguagentuurid Moody?s ja Standard & Poor?s alandavad Euroopa sideoperaatorite krediidihindeid, võivad laenud kallimaks muutuda ka Nokiale ja Ericssonile, kirjutab Dagens Industri.

Põhjuseks väljavaade, et kui operaatoritel on probleeme mobiilside kolmanda põlvkonna võrgu väljaehitamisega, suureneb surve 3G süsteemide tarnijatele investeeringute kaasfinantseerimiseks, kasvatades nendegi võlakoormat. Määravaks saab, kui suures mahus kaasfinantseerimist nõutakse.

ÄP Online

Eesti pankade 11 kuu kasum suurenes 2000. aasta 11 kuuga 11% 625,1 mln kroonile võrreldes 1999. aasta sama perioodiga, teatas Eesti Pank.

ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing