Signe Kivi: piraatlusevastane tegevus on olnud edukas

16. jaanuar 2001, 14:59

Kultuuriminister Signe Kivi esitas valitsuse tänasel istungil Autoriõiguse Asjatundjate Komisjoni ülevaate olukorrast autoriõiguse ja autoriõigusega kaasnevate õiguste kaitsest Eestis 2000. aastal, teatas kultuuriministeeriumi avalike suhete osakond.

Signe Kivi rõhutas, et lõppenud aasta on andnud positiivseid tulemusi piraatluse vastases tegevuses ning tekitanud ühiskonnas aktiivset vastukaja.

Komisjon leiab, et tänaseks on Eestis põhimõtteliselt olemas kogu seadusandlik baas edukaks autoriõiguste kaitse alaseks tegevuseks. Sellest tulenevalt oli 2000. aastal võimalik põhiosa energiast kulutada autoriõigusealastele koolitusprogrammidele ning alustada kogu temaatika tutvustamist laiemale üldsusele.

2000. a teisel poolel jõustus viieparagrahviline 'Autoriõiguse seaduse muutmise seadus', mille regulatsioon peaks veelgi tõhustama seaduste rakendamise alast tööd.

Komisjon loodab, et piraatluse tõkestamine on tõusnud järelevalveinstitutsioonide huviorbiiti pikemaks ajaks ning erinevate asjaomaste institutsioonide koostöös on võimalik saavutada alalisi edusamme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing