Edelaraudtee tahab tõsta pileti hinda viiendiku võrra

16. jaanuar 2001, 08:05

Edelaraudtee otsustab sel nädalal, kas tõsta rongipileti hinda kuni viiendiku võrra, mis võib üle jõu käia paljudele vaesematele reisijatele, kes madala hinna tõttu rongi bussile eelistavad, kirjutab Eesti Päevaleht.

Teede- ja sideministeeriumi pressiesindaja Kuldar Väärsi kinnitusel on olnud juttu kuni 20protsendilisest hinnatõusust. ?Riigi dotatsioon moodustab 80 protsenti pileti hinnast ja seda osa enam suurendada ei saa,? lausus Väärsi.

Edelaraudtee reisijateenistuse direktor Kalvi Puka lausus, et hinnatõus sõltub eelkõige kütuse hinnast. ?Oleme pileti hinna tõusu arutanud, kuid pole otsustanud,? ütles ta. ?Nädala jooksul selgub, kas hinnatõus tuleb.?

Puka möönis, et pileti hinna tõstmine viiendiku võrra oleks liiga järsk. ?Lähtudes konkurentsist teiste liiklusvahenditega ei saa me nii palju tõsta,? tõdes ta.

Tallinna-Tartu liinil sõitva vedurijuhi Kalev Raudsepa sõnul on rongid sageli puupüsti täis tänu sellele, et pileti hind on madal. ?Me peame masse sõidutama ja madala piletihinnaga jätkub inimesi igasse rongi,? lausus vedurijuht. ?Vahepeal tõsteti piletihinda ja siis jäid rongid tühjaks.? Eile kella poole viie ajal asus ta Tallinnast teele kolme vaguniga rongiga ja vagunid olid rahvast täis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing