Kolm puidu- ja metsasektori liitu panevad seljad kokku

16. jaanuar 2001, 16:23

Põhiliselt mööbliettevõtteid ühendava Eesti puutööliidu, puitmajade tootjaid ühendava Eesti puitmajaliidu ja valdavalt sae- ning metsatööstuseid ühendava Eesti metsatööstuse liidu esindajad allkirjastavad homme koostöömemorandumi, mille eesmärk on konkretiseerida omavahelist koostööd. Liidud moodustavad töörühma, mis maikuuks valmistab ette edasise ühistegevuse programmi.

Puitmajaliidu juhatuse aseesimehe, ASi RPM põhiomaniku Enno Kuldkepi sõnul tahavad nad pöörata teraviku puidu väärtustamisele ja puidule kui taastuvale ressursile. 'Kolme liidu ühisavaldused ja ühine seisukoht seadusandlikesse initsiatiividesse on mõjukam,' ütles Kuldkepp.

Metsatööstuse liidu tegevdirektori Olav Antoni hinnangul peitub ühistegevuse võit infovahetuses ja välissuhete arendamisel. 'Kuna Eestis ei jätku raha ja vaimset ressurssi, oleks tulevikus võib-olla mõistlik ühendada kogu metsa- ja puidusektor,' ütles Anton.

Puutööliitu kuulub praegu 28 liiget, puitmajaliitu 15 liiget ning metsatööstuse liitu kuulub 60 ettevõtet ja organisatsiooni. Samas ei kuulu osa mõjukaid firmasid nagu näiteks AS Standard, AS Viisnurk, AS Thulema ja AS Repo Vabrikud ühtegi erialaliitu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing