Riigikogu moodustas komisjoni KGB tegevuse lõpetamise asjaolude uurimiseks

16. jaanuar 2001, 14:27

Riigikogu võttis täna 84 poolthäälega vastu Isamaaliidu fraktsiooni algatatud otsuse ?Uurimiskomisjoni moodustamine endise Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee tegevuse lõpetamisega seonduvate asjaolude väljaselgitamiseks?, teatas Riigikogu pressitalitus. Erapooletuks jäi üks Riigikogu liige.

Komisjoni ülesandeks on endise Eesti NSV Riikliku Julgeoleku Komitee tegevuse lõpetamisega seonduvate faktiliste ja õiguslike asjaolude objektiivne ja erapooletu väljaselgitamine.

Komisjonil on õigus kutsuda välja isikuid ja nõuda tutvumiseks dokumente, seaduserikkumise või sellele viitavate asjaolude ilmnemisel on komisjon kohustatud edastama materjalid vastavatele asutustele.

Komisjon informeerib üldsust väljaselgitatud asjaoludest ning edastab Riigikogule hiljemalt 2001. aasta 4. juuniks oma tööst vahearuande ja oma tegevuse lõpetamisel lõpparuande. Komisjoni volitused kestavad alates käesoleva otsuse jõustumisest ühe aasta.

Uurimiskomisjoni liikmeteks nimetati Riigikogu liikmed Aimar Altosaar, Viktor Andrejev, Vootele Hansen, Tiit Käbin, Ants Käärma, Georg Pelisaar, Enn Tarto ja Andres Varik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing