Pärnumaal moodustatakse hoiu-laenuühistu

16. jaanuar 2001, 14:09

Pärnumaa hoiu-laenuühistu loomise algatusgrupp moodustas kolmeliikmelise asutajate grupi, kes läheb notari juurde ühistu asutamislepingut sõlmima.

Pärnumaa taluliidu aseesimees Margus Metsalu ütles, et tänasel asutamiskoosolekul oli kohal 23 Pärnumaa talunikku, kes kõik kirjutasid ka avalduse Pärnumaa hoiu-laenuühistu moodustamiseks.

Ühistu asutamiseks peab olema 25 asutajaliiget. Metsalu teatel tuleb liikmeid kindlasti rohkem kui 25, sest Tootsi vallast on veel huvilisi. Tänase seisuga on valmis ka ühistu põhikirja projekt.

Metsalu lisas, et algus on tehtud ja nüüd on suurim mure selles, kuidas kokku saada ühistukapitali vähemalt 200 000 krooni. Ühistu sisseastumis-ja minimaalse osamaksu määravad asutajaliikmed. Otsustati, et sada krooni on sisseastumismaks ning osamaks on füüsilisele isikule samuti 100 krooni ning juriidilisele isikule 1000 krooni.

Esialgu suudab ühistu teenindada Tori ja selle naabervaldade ehk Are, Halinga, Tootsi, Vändra, Kaisma ja Paikuse elanikke. Pärnu maavalitsuse arengutalituse juhataja Arno Rajande on öelnud, et hoiu-laenuühistu näol on sisuliselt tegemist väikese pangaga maapiirkonnas, mis maainimestele võimaldab teha teatud pangateenuseid kohapeal. See on oluline, kuna maapiirkonnas on suletud hulk pangakontoreid.

Samuti on ühistu eesmärgiks võimaldada maaettevõtjaile väikelaenu, kuna riik eraldab hoiu-laenuühistutele krediidiressursi. Metsalu sõnul on põllumeestel ühistust laenu taotleda lihtsam, sest ka bürokraatia on väiksem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing