?Jänesed? pääsevad sel nädalal trahvist

16. jaanuar 2001, 08:11

Tallinna ühissõidukite piletikontrolörid sellel nädalal ?jänestele? trahvi ei tee, sest kontrollijate õiguslik staatus on ebaselge, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna abilinnapea Priit Vilba sõnul pole kontrolöridel hetkel õigust trahvi määrata, sest neil on kehtetud transpordiameti väljastatud töötõendid, sellenimelist ametit aga enam ei eksisteeri.

?Sellel nädalal kontrollid kedagi ei karista ning teevad vaid profülaktilist tööd,? ütles Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti regulatsiooni ja kontrolli teenistuse spetsialist Jüri Miglai, kellele kontrolörid otseselt alluvad. ?Kui reisija piletit osta ei soovi, siis kontrolör talle trahvi ta ei tee, kuid tõstab reisija ühissõidukist välja. See õigus on tal vastavalt sõitjate veo eeskirjale.?

Kontrolörid kuulusid varem Tallinna transpordiameti alluvusse, mille linnavalitsus tänavu aasta algusest likvideeris. Nüüd alluvad kontrollid Tallinna säästva arengu ja planeerimise ametile, mille linn lõi senise linnaplaneerimise ameti, keskkonnaameti ja transpordiameti ühendamisel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing