Edelaraudtee piletihinnad esialgu ei tõuse

16. jaanuar 2001, 15:33

Edelaraudtee juhtkond otsustas 1. veebruarist rongipiletite hinda mitte tõsta ning lükata võimaliku hinnatõusu arutelu edasi.

Edelaraudtee juhatuse liikme Henn Ruubeli sõnade kohaselt pole praegu raudteefirmal põhjust piletihindu tõsta. ?Edelaraudtee erastamislepingus on selline võimalus küll ette nähtud ja on selge, et mingi hinnatõus varem või hiljem ka tuleb. Tänane otsus peaks andma aga reisijatele siiski vajaliku kindluse, et 1. veebruarist piletihinnad ei tõuse?, ütles Ruubel.

Kommenteerides vedurijuhtide kavandatavat streiki 30. jaanuaril ütles Ruubel, et mõistab ja jagab vedurijuhtide muret nende töökohtade saatuse pärast, kuid streik on siiski äärmuslik vahend oma eesmärkide saavutamiseks. ?Vedurijuhid soovivad oma tegevusega kritiseerida riigi reisijatevedu puudutavaid otsused, kuid kahju kannavad sellest eelkõige tavalised reisijad?, lisas Henn Ruubel.

Ruubeli sõnul on Edelaraudtee juhtkonnal kavas lähipäevil kohtuda vedurimeeste ametiühingute juhtidega, et arutada kujunenud olukorda ning üritada leida kõigi osapoolte jaoks vastuvõetav lahendus. ?Peamine eesmärk on siiski reisijate häireteta ja korrektne teenindamine?, kinnitas Ruubel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing