Piiril piinelnud hobune saadetakse Venemaale

16. jaanuar 2001, 08:12

Kuu aega puudulike paberite tõttu Luhamaa piiripunktis järelhaagises vaevelnud hobune sõidab lähemate päevade jooksul Venemaale tagasi, sest veterinaar- ja toiduamet keeldus erandit tegemast ning looma Eestisse lubamast, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meil jäi omanikuga selline kokkulepe, et hiljemalt kolme päeva parast viib ta oma hobuse sealt minema,? ütles veterinaar- ja toiduameti piiriteenistuse direktor Vladimir Razumovski eile pärast ratsahobuse Galopi omanikuga kohtumist. ?Rääkisin ka Venemaa piiriteenistusega ja nemad lubasid, et hobuse Venemaale viimisel takistusi ei tule.?

Hobuse omanik Ester Marjapuu ütles, et soostus Galopi Venemaale tagasi viima, kuna kuulis Razumovskilt, et Venemaa piirivalvurid lubavad hobuse riiki sisse ega sunni teda sealpool piiri taas asfaltplatsil treileris elama. ?Ma kartsingi kõige rohkem, et me jääme seal ka piirile kinni ega julgenud hobust tagasi viia,? rääkis Marjapuu.

Marjapuu ei teadnud veel, kas viib Galopi kuuajalisse karantiini tema vanasse kodukohta, ligi 1500 kilomeetri kaugusele Novgorodi oblastisse või Moskvasse, mis asub poole lähemal. Kui hobune kuu aega Venemaal karantiinis on ning sealne loomaarst talle nüüd kõik vajalikud paberid annab, saab Marjapuu veebruari keskel Galopi Eestisse tagasi tuua.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing