18. jaanuar 2001, 00:00

Investeeringute haldusfirma Schroeders ökonomistid ootavad käesoleval aastal USA majanduse järsku jahtumist (hard landing).

USA majandus suundub järsku jahtumisse, mida iseloomustab SKT 2% või väiksem kasv sel aastal ning dollari nõrkus, teatas Scroeders Investment Management Company peaökonomist Keith Wade.

Wade ütles, et ka Aasia majandused saavad sellest mõjutatud, Hong Kong ja Hiina peaksid kõige paremini vastu panema Ühendriikide majandusolukorrale ja et Hong Kongi dollar võib isegi paraneda nõrga USA dollari taustal.

?USA majandusindikaatorid halvenevad ja majanduslangus on päris võimalik. Fedi intressikärpe mõju ei avaldu enne aasta keskpaika? lisas ta.

Wade ootab majanduse paranemist teisel poolaastal juhul, kui kütusehinnad jäävad stabiilseks hinnatasemega 20-25 dollarit barreli eest ja Fed kärbib intresse sel aastal kokku 100 baaspunkti võrra.

ÄP Online

Moody?s jagab Standard & Poor?si seisukohta, et Ericssoni krediidireitingut tuleks alandada. Ericsson pälvib kriitikat seetõttu, et ta soovib saada kolmanda põlve mobiiltelefonisüsteemide tarnijana sama suurt turgu, kui tal on GSM-süsteemide turul, kus ta on liider.

Olles keskmine tegija sellel nõnda konkurentsitihedal turul, kus toimub firmade ühinemine, võib Ericsson operaatorfirmadega lepinguid sõlmides pakkuda konkurentidest märksa heldemaid tarnelepinguid. See võib firmale tekitada finantsprobleeme, leiab Moody?se analüütik Wolfgang Draack lehes Dagens Industri.

Kui tellimusi tuleb liiga palju, siis on oht ka selles, et Ericssonil tuleb väga kiiresti luua ja välja ehitada uute süsteemide tootmise baas, väidab analüütik.

ÄP Online

Maaklerifirma Morgan Stanley Dean Witter soovitab osta Rootsi firma Swedish Matchi aktsiaid, arvestades, et veebruari lõpuks peaks Swedish Match ära ostma British American Tobacco.

Morgan Stanley Dean Witter prognoosib, et Swedish Matchi aktsia tulusus suureneb aastail 2000?2004 10% aastas.

ÄP Online

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing