Jürgenson sai kriitikat ka omadelt

17. jaanuar 2001, 08:23

Opositsiooni katse tagandada ametist teede-ja sideminister Toivo Jürgenson kukkus riigikogus eile läbi, kuid enne umbusaldushääletust kritiseeris vastasrinna poliitikute kõrval ministrit ka Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kui Toivo Jürgenson on teinud vigu, siis on need vead eelkõige seotud avalikkuse mitteinformeerimisega ja sellega, et riigikogule tehakse etteheiteid tema otsuste pärast,? lausus Ligi. Tema sõnul ei saa kuidagi nõus olla ministri süüdistustega parlamendi aadressil, kes ei andnud ligi miljardit krooni Edelaraudtee dotatsiooniks.

Erinevalt Mõõdukatest ja Isamaaliidust ei toetanud Reformierakond eelmisel kevadel valitsuse pakutud Edelaraudtee pikaaegset dotatsioonikava ja hääletas koos Keskerakonnaga poole väiksema toetussumma poolt.

Rünnakuid tõrjunud Jürgenson kinnitas, et 1. märtsiks, kui lõpeb leping Edelaraudteega, peab riik suutma kõik probleemid bussiveoga ära lahendada. Tema sõnul on eelarves piisavalt raha nii uute bussiliinide kui täiendava teede-ehituse ja teehoolduse jaoks. ?Ükski inimene ega ükski küla ei tohi jääda transporditeenuseta,? lubas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing