Põllumajandustootjad ja ministeerium on toetuste jagamise suhtes ühel meelel

17. jaanuar 2001, 14:57

Tänasel kohtumisel ühtis põllumajandustootjate toetuste jagamise ettepanek ministeeriumi seisukohaga ning läbi tuleb arutada vaid üksikud nüansid, teatas põllumajandusministri nõunik.

Seisukohtade sarnasus näitab põllumajandusminister Ivari Padari sõnul selgelt, et põllumajandustootjad ja ministeerium mõtlevad ühes suunas ning ministeerium saab tootjate seisukohtasid toetuste jaotamisel tõsiselt arvestada.

'Põllumajandusministeerium töötab lähiajal läbi põllumajandustootjate ettepanekud, koostab lõpliku jaotuse ning teavitab sellest põllumajandustootjaid,' kinnitas minister. Konkreetsele ühisele seisukohale jõuti täna selles, et esimesena väljamaksmisele mineva piimalehma kasvatamise toetussumma on tänavu 110 miljonit krooni. Nimetatud toetussumma makstakse Padari sõnul välja hiljemalt käesoleva aasta 31. märtsiks.

2001. aastal on kavas riigieelarvest toetustena põllumajandustootjatele maksta 296,33 miljonit krooni.

Põllumajandusministri arvates peaks tootjatele lisama kindlustunnet see, et toetuste maksmise korrad kehtestatakse pikemaks ajaks ning neid ei tehta iga aasta ümber. 'Piimalehma kasvatamise toetuse taotlemise ja maksmise korra kiitis valitsus eile heaks, teised valmivad järjest vastavalt väljamaksmise järjekorrale,' lubas minister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing