Viljandi bussiliinidest saavad maaliinid

17. jaanuar 2001, 09:25

Linnaliine teenindava bussifirma leidmiseks konkursi välja kuulutanud ja kolm kohut läbi käinud Viljandi linnavalitsusel pole kuue liini lepingu sõlmimiseks õigust, kirjutab Sakala.

Viljandi maavanema Helir-Valdor Seedri kinnitusel peab 1997. aastast kehtiva korra kohaselt nendele bussiliinidele, mis ületavad ühe omavalitsuse piire, andma loa maavalitsus.

Kaheksast Viljandi linnaliinibussist käivad naabervaldade territooriumil koguni kuus. Seega on linnavalitsusel õigus leping sõlmida vaid kahe liini puhul, ülejäänutega peaks tegelema maavalitsus.

'Otsime koos linnajuhtidega lahendust, mis rahuldaks kõiki osapooli,' ütles Viljandi maavanem Helir-Valdor Seeder. Ainus seaduslik võimalus on tema sõnul see, et maavalitsus kuulutab bussifirma leidmiseks konkursi ning annab välja uued liiniload.

Seedri arvates peaksidki omavalitsuste piire ületavad bussiliinid kuuluma maavalitsuse haldusalasse. 'Praegu annab linn oma elanikele bussisõidul soodustusi ja naabervaldade inimesed jäävad neist ilma, dotatsiooniraha tuleb aga riigilt,' tõi maavanem põhjenduseks.

Viljandi abilinnapea Karl Õmbluse väitel pole sõitjal vahet, kas linnaliine korraldab maa- või linnavalitsus. 'Leian aga, et see probleem tuleks lahendada kompleksselt, mitte nii, et maavalitsusele jääb kuus ja linnale kaks liini,' lisas ta.

Kahele liinile eraldi firma leidmine läheks Õmbluse arvates sõitjatele kallimaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing