Ida-Virumaa taotleb Pharelt 37 miljonit krooni

17. jaanuar 2001, 11:40

Ida-Virumaa taotleb Phare 2000+ sotsiaalmajandusliku arengu programmi raames Euroopa Liidult ja Eesti riigilt kokku ligi 50 miljonit krooni.

Raha taotletakse projekti ?Ida-Virumaa majandusliku- ja inimressursi areng? teostamiseks. Projektil on 5 alaprojekti: ettevõtluse edendamine; inkubatsiooni- ja innovatsioonikeskuste võrk; põlevkivi ekspertiisi keskuse loomine; Toila-Ontika rahvuspark ja inimressursi areng (kutseharidus ja ?nõustamine).

Projektid töötati välja majandusministeeriumi ja kohaliku maavalitsuse ühises töögrupis, projekte kureerib Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Ida-Viru büroo (agentuur).

Majandusministeeriumi majandusarengu osakonna nõuniku Sirje Põderi sõnul on Euroopa Komisjon projekti juba heaks kiitnud ja rahastamise kinnitanud. Et rahastatavad tööd lõpetataks kokku lepitult 2002. aasta lõpuks, peaks suuremad hanketööd tänavu sügisel algama, ütles Põder.

Ida-Virumaa projekti rahastab 75% ulatuses ehk 2,35 miljoni euroga (36,8 miljoni krooniga) Euroopa Liit ja 25% ulatuses ehk 0,77 miljoni euroga (12 miljoni krooniga) majandus- ja rahandusministeerium ning kohalikud omavalitsused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing