Põllumehed saavad toetusteks 300 miljonit

18. jaanuar 2001, 08:08

Põllumajandusministeerium kavatseb tänavu põllumajandustoetusteks maksta 296,33 miljonit krooni. Toetusele lisandub veel 63 miljonit krooni Euroopa Liidu Sapardi programmi raha, kirjutab Postimees.

Kõige enam saavad sellel aastal toetust piimakari ja teraviljakasvatus, millest kummalegi on ette nähtud 110 miljonit krooni. Sappardi abiprogrammist saadav raha on mõeldud aga peamiselt investeeringutoetusteks.

Põllumajandusminister Ivari Padari sõnul ühtib põllumeeste taotlus suures osas ministeeriumi pakutava, mistõttu tuleb ümber vaadata ainult üksikud nüansid. ?Seisukohtade sarnasus näitab selgesti, et tootjad ja ministeerium mõtlevad ühes suunas, mis on igati positiivne,? märkis Padar.

Tema sõnul peaks tootjatele lisama kindlust ka see, et toetuste maksmise korrad kehtestatakse pikemaks ajaks, tänu millele ei pea neid igal aastal uuesti läbi vaatama. Piimalehmatoetuse taotlemise ja maksmise korra kiitis valitsus teisipäeval heaks, teised valmivad aga vastavalt väljamaksmise korrale, lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing