Eesti Televisioon eiras head äritava

18. jaanuar 2001, 08:08

Eesti Televisioon võis riigihangete ameti silmis minna vastuollu hea äritavaga, kui sõlmis miljoneid kroone nõudva hommikuprogrammi tootjaga kokkuleppe, ilma et oleks enne ära kuulanud veel vähemalt kolme sarnase teenuse pakkujat, kirjutab Postimees.

Eesti Televisiooni plaan tuua 1. veebruarist iga tööpäeva hommikul eetrisse hommikuprogramm ?Terevisioon? sundis telesaateid ja -filme tootvaid firmasid ühendavat Eesti Teletootjate Liitu telemaja juhtidelt selgust nõutama.

Avaliku teabe seadusele viidates ootab liit homseks selgitust avalik-õigusliku ETV ja hommikusaadet tootma hakkava firma BEC vahel eksklusiivselt sõlmitud lepingu üksikasjade kohta.

Teletootjate liidu juhatuse liige Toomas Kirss ütles, et juhul kui telemaja pöördumisele ei vasta, esitab liit kaebuse avaliku teabe seaduse täitmist jälgivale andmekaitseinspektsioonile.

?Võib kuni kriminaalasjani välja minna, kui neid dokumente meile ei avalikustata, sest tegemist on siiski avalik-õigusliku asutusega, mis on kohustatud sellist informatsiooni jagama,? rääkis Kirss.

Kümmet teletootjat koondavat liitu ärritas ETV käitumises eeskätt see, et viimane valis hommikuprogrammi tootva firma välja ilma, et oleks enne rääkinud läbi ka teiste samaväärse teenuse pakkujatega.

Selgust lepingusse soovivad teletootjad ka seetõttu, et BECi produtsent Raivo Suviste on nimetanud ?Terevisiooni? aastaeelarveks 3,5 miljonit, kuid ETV tegevjuht Aare Urm ligikaudu kaht miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing