PM: kuriteostatistika räägib varaste ajastust

18. jaanuar 2001, 08:10

Värske aastastatistika näitab, et kuritegevusel on Eestis ikka veel jätkuvalt arenguruumi, graafikujoon püsib tõusukraadil, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Mullu registreeriti eri liiki kuritegusid 6260 võrra rohkem kui 1999. aastal. On seda vähe või palju? Kindlasti palju, sest kuriteoohvrite hulk suurenes korraga keskmist mõõtu väikelinna elanikkonna võrra, seda koos raukade ja vastsündinutega.

Täitumata jäi ka üks süngemaid ennustusi: arvati, et seoses suurte koondamistega politseis muutub kuritegevus ohjeldamatuks. Ometi pole seda juhtunud. Kas näitab see meie politsei tublidust või kuritegeliku maailma potentsiaali piiratust? Ilmselt nii seda kui teist.

Võimsalt domineerivad varavastased kuriteod, neist omakorda salajased vargused. Lahtiseletatult: on varaste aeg. Lisandunud on spetsiifiline vargusmotiiv: narkomaania nõuab ju pidevat sularaharinglust.

Usutavasti võiks varguste ja sissemurdmiste arv mõningal määral kahaneda, kui Eestis omandaks arvestatava kaalu naabrivalve, süsteem, mis toimib paljudes riikides. Seni tundub see olevat vaid üksikute kirgastunute eralõbu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing