Miljard krooni maksev bioplastitehas otsib maakondades asukohta

18. jaanuar 2001, 08:52

AS Lõunatööstus on tutvustanud Lõuna-Eesti maakondadele Eestisse rajatava bioplastitehase kavandit, et leida tehasele sobivamat asukohta. Seni pole otsust tehtud, kirjutab Maaleht.

ASi Lõunatööstuse juhataja Jaan Tobrelutsu sõnul on asukoha valikul kaks eeltingimust: see peab olema raudteejaama ja maagaasitrassi lähedal.

?Põhimõtteline plaan on selline, et kohalikud omavalitsused rajaksid infrastruktuurid ja meie paneksime püsti tehase,? ütles Tobreluts.

?Kõige lihtsam oleks see rajada Tallinna lähedale, aga tahame kasutada tooraineks just Eestis kasvatatud teravilja, seetõttu otsime kohta Lõuna-Eestisse,? selgitas Tobreluts. Tehas annaks tööd rohkem kui sajale inimesele.

Tartu maakond on tehase jaoks välja pakkunud Tartust mõnekümne kilomeetri kaugusel olevat Kärkna kütusebaasi. Tehase rajamisest on huvitatud ka Põlva maakond.

Jaan Tobrelutsu sõnul on Viljandis tehasele pakutud pooleliolevaid ehitusi, kuid odavam on ehitada uus kui vanu hooneid ümber teha. Viljandi ja Järvamaa puhul on pudelikaelaks raudteejaamad, sest ka valmistoodang veetakse vagunitega, rääkis Tobreluts.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing