Kaablivargad tapsid veisekarja

19. jaanuar 2001, 08:18

Elektrilöök tappis Raplamaal Lelle laudas 29 mullikat, kui värvilist metalli jahtinud kurjategijad kõrgepingeliini lühisesse ajasid ja vool mööda juhtmeid lauta, ilmselt metallist jooginõudesse sattus, kirjutab Postimees.

Esmaspäevaöist sündmust eile meenutanud põllumajandusosaühistu Lelle juhi Viktor Ivanovi sõnul pidid lehmad surmava elektrilöögi saama kella poole kahe ajal öösel. Just siis oli naaberlaudas tegutsenud talitaja hetkeks kuulnud noorloomalaudast kära, mille järel kõik taas vaiksemaks jäi.

29 tõumullika surnukeha leiti alles kella poole kuue ajal hommikul, kui esimesed lüpsjad kõrvallauta tööle läksid. Märgates elektriposti otsas sädemeid, kutsus üks neist kohale farmi juhataja ja elektriku, kes nägid, kuidas veel viimased mullikad hinge vaakusid.

Mullikate hukkumisega kaotas farm 174 000 krooni ja lootuse karja peatselt kasvatada, sest osa hukkunud loomadest olid tiined. Ivanov arvutas, et koos elektriliini taastamisega ületab kahju 200 000 krooni.

Kuni eilseni polnud täpselt teada, kuidas kõrgepinge lauta sattus. Jäljed farmi ümbruses näitasid, et keegi oli järjest kuus postivahet pinge all olevat liini ära lõiganud. Lühis tekkis tõenäoliselt siis, kui liinide raskus ühe postidest pikali tõmbas ja elektritraadid lühisesse läksid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing