SLÕL: Toompeal viljeldakse offshore?i

19. jaanuar 2001, 08:55

Ministrid saavad lisaks ametlikult väljakäidud palganumbrile veel 20 protsendi ehk umbes riigi keskmise palga ulatuses esinduskuludeks. Riik jätkab sellega avalikku hämamist tippametnike tegelike sissetulekute varjamiseks, kirjutab SL Õhtuleht tänases juhtkirjas.

Kui osa ministritest üritab tänases SL Õhtulehes püüdlikult esinduskulu mõistet defineerides jätta muljet selle raha sihtotstarbelisest kasutamisest, siis majandusminister Pärnoja mõõdukas lapsesuu teatab otse, kuidas asjad tegelikult on - esindusraha kulub elamiseks.

Topeltmoraal peitub ka esinduskulu erinevas sisus valitsusametnike ja lihtsurelike vahel. Kui Toompea riikliku off?oori ministrist kunde laseb esindusnutsu muretult ja aruandlusvabalt sõrmede vahelt läbi, siis hariliku firma raamatupidamises peab iga kulu olema t?ekiga tõestatud ning selle hädavajalikkus selgitusega tõestatud.

Võimalikuks lahendusvariandiks oleks ministriteltki analoogselt lihtsurelikega nõuda oma esinduskulude tõestamist. Kuna aga inimfantaasia erinevate nõksude leiutamiseks on piiritu, seda eriti isikliku rahakoti sisu kaitsel, siis lihtsam, selgem ja loogilisem oleks fikseerida kindel palganumber ja loobuda igasuguste peidetud lisatasude maskeerimisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing