Sooja odavam käibemaks jääb lühiajaliseks

19. jaanuar 2001, 08:18

Mõõdukate parlamendi-fraktsiooni esimees Marju Lauristin kinnitas, et valitsusliit jõuab soojusenergia käibemaksu tõstmises kokkuleppele ning riigikogu kolmapäevane otsus pikendada 5% maksu kehtivust 2005. aastani läheb paratamatult muutmisele, kirjutab Postimees.

?See oli hädapiduri tõmbamine,? põhjendas Lauristin kolmapäevast Mõõdukate kiirotsust jätta opositsiooni esitatud eelnõu vastuvõtul hääletamata.

Mõõdukate otsus sündis viieminutilisel vaheajal pärast seda, kui nende algne ettepanek eelnõu arutelu katkestada ei leidnud parlamendi toetust.

Euroopa Liidu maksudirektiivid ei luba soojusenergia puhul kasutada tavapärasest soodsamat käibemaksu, seetõttu tuleb enne 2003. aastal loodetavat liitumist igal juhul sooja 18% käibemaks kasutusele võtta.

Mõõdukad põhjendavad oma eemaldumist valitsusliidus varem kokkulepitud maksutõusust sellega, et pole täidetud leppega kaasnenud tingimust, et tuleb rakendada kompensatsioonimehhanism, mis aitab kehvemini toime tulevatel peredel hinnatõusu üle elada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing