Soomlased kaotasid Eesti vetes suure palgikoorma

22. jaanuar 2001, 08:31

Soome puksiir Ajax kaotas Naissaare lähedal merre tuhat tihumeetrit palke. Nende kokku korjamine läheks kümme korda kallimaks kui last maksab, kinnitati veeteede ameti koordinatsioonikeskusest SL Õhtulehele.

Ajax vedas palgikoormat Tallinna Bekkeri sadamast Soome Inkoosse. Reedel, paarkümmend minutit enne südaööd pudenes koorem Naissaare lähedal laiali. See ei ole Ajaxil esimene kord oma koorem Eesti vetesse ulpima jätta.

Algul oli läänetuul, see kandis palgid avamerele laiali, siis pööras tuul itta ja tõi palgid jälle lahte tagasi, öeldi veeteede ametist.

Mingil määral on vees ulpivad palgid muidugi ohtlikud, kuid õnneks praegu tiiburid ei liigu ja suurele laevale ei tohiks nad rohkem viga teha, kui värvi maha kriipida. Muidugi, kalalaevad on ka väikesed, kuid need sõidavad aeglaselt, kinnitasid spetsialistid, et palgikoorem ei ole väga ohtlik.

Mida rohkem aega läheb, seda raskemaks palgid vees lähevad ja järjest raskem on neid näha. Lõpuks kannab tuul osa randa, osa avamerele laiali. Hinnanguliselt kuluks palkide ükshaaval kraanaga merest õngitsemisele nädalaid.

Puksiir Ajax sõitis Tallinna tagasi. See jääb Bekkeri sadamasse, kuni kestab õnnetuse asjaolude uurimine, arvas piirivalveameti pressiesindaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing