Volkswagen Passatite varguslaine telliti

22. jaanuar 2001, 08:24

Eelmisel nädalal Tallinnast varastatud seitse vanemat Volkswagen Passatit on erakordne, sest tavaliselt seda marki autosid ära ei aeta, kirjutab SL Õhtuleht.

'Selline autovarguste laine on haruldane, sest Volkswageneid väga palju ei varastata,' ütles Tallinna kriminaalpolitsei autojälituse komissar Jevgeni Gritsai. Meie versioon on: vargad said Passatitele tellimuse ja autod lammutatakse hiljem varuosadeks, rääkis Gritsai BNSile.

Politseinik selgitas, et vanemat tüüpi Volkswagen Passatite varuosade tellimine tehastest on kallis. Seepärast varastab mingi jõuk hoovidest-tänavatelt autosid ja müüb need edasi lammutuskodadesse, kes sõidukeid varuosadena müüvad.

Terve nädala kestnud Volkswagen Passatite varguselaine algas läinud esmaspäeval. Siis kadus mõne tunniga pealinnast kolm seda marki autot. Viimane Volkswagen varastati Tartu maanteelt reede õhtul. Politsei andmetel sõidavad vargad tõenäoliselt mööda Tallinna ringi, passides Passateid. Ka on võimalik, et vargad jälitavad autot seni, kuni omanik selle valveta jätab.

Varguse põhjuste kohta on palju versioone, kinnitas politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjalg. Üks neist võib ka eelmainitud varuosade tellimus olla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing