Riik võib nõuda RERilt kahjutasu 0,5 mln kr päevas

22. jaanuar 2001, 14:32

Kui Eesti Raudtee erastamisprotsessi venimise tõttu saab Eesti riik kahju, siis erastamisagentuuri ning teede- ja sideministeeriumi spetsialistid kaaluvad kahjunõde esitamist kohtuvaidluse algatanud Raudtee Erastamise Rahvaaktsiaseltsi vastu, kinnitas minister Toivo Jürgenson.

Nõue võib põhineda eeldusel, et 1,715 miljardit krooni võiks laekuda lepingu sõlmimisel erastaja Rail Estoniaga märtsi esimestel päevadel. Kui selle summa laekumine RERi poolt algatatud kohtuvaidluse tõttu nihkub edasi, siis on põhjendatud nõuda kahjutasu umbes 10-12% aastaintressi baasil laekumata jäänud summast, mis teeb 0,5 miljonit krooni päevas, sõnas minister täna Isamaaliidu kodulehel antud pressikonverentsil.

Jürgensoni ütlusel võib RERi otsust pöörduda kohtusse tõlgendada destruktiivse sammuna, kuna ise nad sellest midagi erastamisprotsessis võita ei saa. Ilmneb nende tegelik huvi, milleks on Eesti Raudtee erastamisprotsessi pidurdamine, eesmärgiga kaitsta osade RERi aktsionäride kitsaid ärihuvisid, rääkis minister.

Jürgenson lisas, et erastamisotsuse vaidlustamine ühe osapoole poolt kohtus on õigusriigi kohta tavaline, sest igaühel on õigus pöörduda kohtusse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing