Välismaalt varastatud autod jäävad Eestisse

22. jaanuar 2001, 09:02

Kuigi politseil on andmed mitmekümne Eestis ringi sõitva välismaalt varastatud auto kohta, saatsid politseiasutused möödunud aastal omanikele tagasi kõigest kümme masinat, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kümnest masinast kaheksa saatsid tagasi keskkriminaalpolitsei Interpoli osakond ning kaks Tallinna politsei. Ülejäänud prefektuurid pole välismaistele omanikele tagasi saatnud ühtegi masinat.

Samas on näiteks Harju politseil teada vähemalt 30 välismaalt varastatud autot, mille kohta algatatud kriminaalasju on nad menetlenud juba üle pooleteise aasta.

Interpoli osakonna juhtivinspektor Peeter Palo sõnul suudavad nemad varastatud autod välismaale tagasi saata keskmiselt 3-4 kuu jooksul pärast avastamist.

Palo sõnul kulub mõne auto tagasisaatmisele rohkem aega vaid siis, kui uurimine on väga keeruline. 'Tuleb tuvastada, kuidas see auto Eestisse toodi ja kuidas ta arvele võeti,' ütles Palo. 'Seetõttu käsitletakse masinat kui asitõendit ning reeglina seda enne menetlemise lõppu omanikule välja ei anta.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing