Eesti on võimetu tõrjuma uut suurt merereostust

22. jaanuar 2001, 08:23

Peaaegu kogu Eesti riigi õlitõrjetehnika jäi pärast tanker Alambra sügisest reostust puhastamata, mistõttu uue õnnetuse korral tuleks jääda lootma Soome või Rootsi abile, kirjutab Postimees.

Tallinna lennusadama hoov meenutab prügimäge. Ühes nurgas vedelevad torud, mille sinakas pind on uputatud paksu masuudikorra alla. Sellesama nõega on kaetud teise nurka kuhjatud harjased ja suured metallkastid, millel hoiavad silma peal vaid kaks ketistatud koera ja eakas valvur.

Tegelikult on see lageda taeva all vedelev rauahunnik aga miljoneid kroone maksnud õlitõrjetehnika, millega piirivalveamet peaks ka täna merereostuse vastu võitlema.

Nelja kuuga pole keskkonnainspektsioon suutnud neid seadmeid pesta masuudist, mille lekitas Muuga sadamas merre Kreeka tanker Alambra.

Piirivalveameti staabiülem Aare Evisalu tunnistab, et olukord on enam kui trööstitu ja põlvilisurutud Eesti riigil ei jääks uue suure merereostuse korral üle muud, kui Läände appihüüdeid karjuda.

Piirivalveameti võitlusvalmiduse teeb kasutuks tõsiasi, et tänaseni pole keskkonnainspektsioonilt kätte saadud ainsatki tõrjeseadet. Kuigi juba neli päeva pärast Alambra õnnetust, 20. septembril otsustas valitsus, et merereostuse likvideerimine läheb uuest aastast üle piirivalveametile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing