Riik võib otsida Edelaraudteele alternatiive

22. jaanuar 2001, 14:00

Kui Edelaraudtee ei ole nõus riigipoolse dotatsiooniga, siis tuleb leida nende reisiliiklusele alternatiive, ütles täna teede- ja sideminister Toivo Jürgenson.

Riigikogu otsusega kinnitati Edelaraudtee 2001. aasta dotatsiooniks 60 miljonit krooni. Tallinna-Pärnu ja Tallinna-Viljandi suundade kümne aasta dotatsiooni eesmärk on Jürgensoni sõnul soov tagada sealse infrastruktuuri säilimine ning areng.

Tallinna-Tartu ning Tallinna-Narva suundadel dotatsiooni ei kinnitatud ning seal ei tähenda reisirongiliikluse lõppemine ka infrastruktuuri amortiseerumist, kuna jätkub igal juhul rahvusvaheline reisijatevedu ja kaubavedu.

Kui Edelaraudtee suudab oma tegevust sedavõrd efektiivsemaks muuta, et opereerib riigi eelarve raamidesse mahtuva dotatsiooniga on teede- ja sideministeerium reisirongiliikluse jätkamise poolt, ütles Jürgenson täna Isamaaliidu koduleheküljel antud intervjuus.

Tema sõnul kulub bussiliinide dotatsiooniks täiendavalt 5 miljonit krooni, teede aastaringsele hooldele 1,76 miljonit krooni, kruusateede taastusremondile 2001. aastal ca 25 miljonit krooni.

Tänavu seega kokku 31,76 miljonit krooni, mis on enam kui neli korda vähem sellest, mida Edelaraudtee nõudis sellel aastal dotatsiooniks (138 miljonit krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing