Eestist varastati haruldasi, Stradivari-aegseid viiuleid

22. jaanuar 2001, 08:25

Vargad viisid Valgast ja Pärnust minema kaks 300 aasta vanust viiulit, mis eksperdi hinnangul maksavad vähemalt paarkümmend tuhat krooni, kirjutab SL Õhtuleht.

Nn Tirooli viiul varastati Pärnus ühest Riia maantee korterist eelmisel kolmapäeval. Korterisse tungis kurjategija valevõtme abi, mida samal päeval kasutati veel kahte Pärnu korterisse sissemurdmiseks.

Politsei andmeil hindab ekspert varastatud viiuli väärtuseks 2000 dollarit (33 338 krooni). Kõik oleneb sellest, millises seisundis pill on, kommenteeris pillimeister Aaro Altpere.

SL Õhtulehe andmeil on Pärnust varastatud viiuli omanik üks omaaegne orkestrant.

Selle aasta alguses sai politsei teate vana viiuli kadumaminekust Valgas. Pill oli varastatud ühest elamust, mille omanikku politsei uurimise huvides ei avalikusta. Nimelt avastas omanik ühel päeval viiulikasti tühja olevat, seletas Valga prefekt Aivar Otsalt, et politseil pole veel täpset selgust, millal viiul varastati. Seega ei saa Pärnu ja Valga juhtumit esialgu seostada.

'Varastatud viiul pärineb 18. sajandi esimesest poolest, kuid täpset aega on raske tuvastada,' ütles Aivar Otsalt. Oletatakse, et pill on Stradivari (kuulus Itaalia pillimeister) õpilaste kätetöö.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing