Lehed kubisevad illegaalsetest USA tööpakkumistest

23. jaanuar 2001, 08:31

Mitu Tallinna firmat meelitavad eestlasi USAsse tööle, lubades 30 000 krooni suurust palka ja küsides teenuse eest 1500 krooni vahendustasu. USA saatkond on ?põrandaalust? tööd pakkuvatest firmadest teadlik, kirjutab SL Õhtuleht.

?Te töötate USAs illegaalselt, kuid viibite seal legaalselt. Seni pole ühtegi meie firma kaudu USAsse tööle läinud inimest riigist välja saadetud,? meelitab osaühing Antex Pluss inimesi USAsse tööle ja teenib igaühe pealt 1000 krooni.

Tööpaik asub firma väitel Floridas. Pakkuda on öised koristustööd supermarketites või hotellides. Palk on alates 1200 dollarist (19 200 krooni) ja supermarketites 1400 dollarist (22 400 krooni) kuus.

Firma aitab tööotsijal vormistada dokumente ja õpetab, kuidas USA saatkonnas küsimustele õieti vastata, et viisa kätte saada. Kui klient saatkonnast viisat ei saa, jääb ta oma 1000 kroonist ilma. Samuti ka 810 kroonist, mis tuleb maksta USA saatkonnale, et üldse viisat taotleda. Analoogilisi tööpakkumisi on Eesti kuulutustelehed täis.

?Oleme teadlikud, et mõned firmad pakuvad eestlastele illegaalset tööd USAs,? tunnistab Ameerika saatkonna kultuuriata?ee Richard C. Lundberg. Tema sõnul vaatab saatkond kõik viisataotlused eraldi läbi ning kui on vaja, siis räägitakse individuaalselt inimesega, kes tahab viisat saada.

USA saatkond jättis möödunud aastal rahuldamata 35 protsenti turistiviisa taotlustest, sest saatkonna andmetel on üha rohkem eestlasi jäänud USAsse illegaalselt tööle. ?Saatkonnal pole andmeid, kui palju täpselt eestlasi illegaalselt USAs töötab,? nendib Lundberg.

Mitme viimati toimunud USA reisiga kahjumisse jäänud reisibüroo Mainedd loodab 16-23. märtsil saata paarkümmend eestlast jänkimaale. ?Kui ka nüüd USA saatkond keeldub paljudele end juba reisile registreerinud inimesele viisat andmast, siis USAsse reise me enam ei korralda. Pole ju mõtet kogu aeg idioodi kombel üritada,? ohkab reisifirma Mainedd juhataja Virve Toom.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing