Põltsamaal toimus sajandi pangarööv

Inno Tähismaa 23. jaanuar 2001, 07:37

Eile varahommikul röövis relvastatud kurjategija Ühispanga Põltsamaa kontorist esialgsetel kinnitamata andmetel ligi kolm miljonit krooni, kirjutab Vooremaa.

Jõgeva politseiprefektuuri teatati Põltsamaal Lossi 9 asuvas pangakontoris toimunust hommikul kell 8.30. Teatajaks oli pangatöötaja, kes tuli pool tundi enne panga avamist tööle ning märkas lahtist varakambrit ja poolenisti oimetut kaastöötajat. Kolleeg oli tulnud tööle juba kella poole kaheksa paiku. Pärast panka sisenemist oli sinna tulnud tumedates riietes mees, kes nõudis relva ähvardusel panga varakambri avamist, röövis sealt raha ja põgenes. Kolmekümneaastast naistöötajat oli löödud, mille tagajärjel jäi ta oimetult lebama.

Kannatanu Aulikale anti Põltsamaa haiglas esmaabi. ?Tegime röntgenülesvõtte. Diagnoosisime ninaluu murru, välistatud polnud ka peapõrutus ja ajuvapustus,? ütles kirurg Eha Mäll. Kannatanu jäeti mõneks ajaks ravile Jõgeva haiglasse.

Jõgeva politseiprefektuuri pressiesindaja Ülo Pärn ütles, et panga palvel politsei täpset röövitud summat ei nimeta ning juhtunut ei kommenteeri. ?Asja uurib keskkriminaalpolitsei. Senini on see Jõgeva maakonnas toimunud suurim raharööv. Viimati rööviti panka 1997. aasta 5. septembril. Siis langes Palamusel kahe pangaröövli, kellest üks oli relvastatud, saagiks 5100 krooni,? ütles pressiesindaja.

Eile pärastlõunal ütles Ühispanga avalike suhete juht Eero Raun: ?Momendil teeme kindlaks röövitud summa suurust. Uudisteagentuur BNS teatas röövitud summaks kolm miljonit, kuid kindlasti oli see väiksem. Pank majanduslikku kahju ei kannata, sest rahasumma oli kindlustatud. Meie andmetel Põltsamaa pangakontoris ei patustatud turvameetmete täitmisega. Röövi uurimisel on pangal politseiga hea koostöö.?

?Pangaröövist kuulsime alles raadiouudistes. Põltsamaa linnale on see rööv väga kahetsusväärne juhtum,? kommenteeris linnapea Margi Ein.

Eile oli Ühispanga Põltsamaa kontor klientide jaoks suletud. Uksele kleebitud sildilt võis sulgemise põhjuseks lugeda elektrikatkestust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing