PM: medõed peaksid vahendajatesse suhtuma ettevaatusega

23. jaanuar 2001, 07:59

Eesti meditsiiniõed peaksid enne välismaal tasuvat tööd tõotavatele lepingutele allakirjutamist veenduma, kas nad ei seo end rahaliste või muude lubadustega, mida võivad hiljem kahetseda. Võõrsile võib hea tahtmise korral tööle pääseda ka ametlikke kanaleid kasutades ja ilma vahendajateta, kirjutab Postimees tänases juhtkirjas.

Et riski kahandada, seotakse õppurid lepinguga, mis sunnib neid õpingute katkestamise või Norrasse tööle mitteasumise korral vahendaja või koolitaja tehtud kulutusi kompenseerima. Norra riik ametlikku süsteemi pidi töökoha leidnutele niisuguseid tingimusi ei sea.

Kuigi ka Eesti haiglates õdesid ei jätku, võib töötamist ja kogemuste omandamist kõrge arengutasemega Norras või mujal pidada positiivseks. Kõige parem oleks aga, kui see toimuks kindlaid kanaleid pidi nii, et sellel on mõlema riigi toetus ning ka õed võiksid olla kindlad, et neid mingi lepingupunktiga üle ei kavaldata.

Siin olekski õdede kutseliidule lisaks palgaõiguste eest seismisele veel paar töövaldkonda - selgitada juriidilisi nüansse ning aidata kaasa sellele, et Norra värbaks õdesid ka Eestist ametlikku süsteemi mööda nagu Ungarist või Poolastki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing