Tallinna linnavalitsus soovitab kiirustada korterite erastamisega

Inno Tähismaa 23. jaanuar 2001, 11:50

Tallinna linnavalitsus soovitab linlased, kes kasutavad oma kortereid üürilepingu alusel, kiirustada erastamisavalduste esitamisega, sest seda saab teha vaid 1. juunini, teatas Raepress.

Möödunud aasta lõpul vastu võetud elamureformiga seonduvate seaduste muutmise seadus sätestab, et avaldusi üürilepingu alusel kasutatavate eluruumide erastamiseks saab esitada 2001. aasta 1. juunini.

Peale seda kuupäeva avaldust enam anda ei saa, aga erastamisprotsessi võib lõpuni viia veel kuni selle aasta 31. detsembrini.

Erastamise aluseks on kirjaliku üürilepingu olemasolu, selle puudumisel tuleb pöörduda linnaosa valitsuse poole, kus antakse täiendavat informatsiooni. Eluruumi ostmise eesõigus on eluruumi üürnikul kui avaldus eluruumi erastamiseks on esitatud kolme kuu jooksul pärast eluruumi üürilepingu sõlmimist või ümbervormistamist.

Põhja-Tallinna linnaosas kasutavad üürilepingu alusel eluruume põhiliselt endiste ühiselamute elanikud. Ühiselamutes on erastamata eluruume 1219 ja kokku linnaosas 1931. Kesklinnas on üürilepingu alusel kasutatavaid eluruume ligi 1100.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing