Kalamaja põlengus jäid kaheksa peret koduta

23. jaanuar 2001, 08:28

Eileõhtune tulekahju laastas Tallinnas Kalamajas kahekorruselise elumaja ja sellega kokku ehitatud kaupluse, kirjutab SL Õhtuleht.

?Meil pole kuhugi minna,? kurtsid Soo tänav 17 maja elanikud külmas lõdisedes. ?Õnn, et vanad ja lapsed välja said.? Majja on sisse kirjutatud 22 inimest. Eile ei olnud neil enam katust pea kohal.

?See on nende tegu, kes tühjades korterites elasid,? kaebas nutul silmi üks elanikest. Hoovi pagenud naise arvates algas tuli tõenäoliselt ühest esimese korruse korterist. Selle peremees olevat pärastlõunal ahju küdema pannud, kuid siis kodunt minema rutanud. ?Võib-olla kuumenes midagi üle. Kus ta nüüd on, kui meil häda käes??

Soo ja Vana-Kalamaja tänavate ümbruses on põlengud tavalised asjad, rääkisid inimesed. ?Naabermaju on ka juba mitu korda põlema pandud,? kurtsid naised.

Tuletõrjujad kutsuti Soo tänav 17 maja kustutama kell 6.09 eile õhtul. Hoone on samasuguste puumajade kvartali keskel, majad peaaegu katuseti koos ja kardeti, et tuli läheb üle Kalamaja laiali. Seetõttu sõitis põlengule kaheksa autot üle Tallinna.

Peavarjuta jäänud elanikud said esialgu varju päästeameti liikuvast staabist, kus neile pakuti külmapeletuseks ka kuuma kohvi. Põhja-Tallinna linnaosa vanem Tõnu Heidov kiirustas kahjutulepaigale ja lubas peavarjuta jäänud kaheksa perekonda ajutiselt Paljassaare sotsiaalmajja majutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing