Bensiini hind langes aastatagusele tasemele

24. jaanuar 2001, 08:23

Bensiini 95 liitri hind langes viimastel päevadel suuremates tanklates konkurentsi ja maailmaturu hindade alanemise tõttu aastatagusele 9,40 krooni tasemele, kuid tanklakettide juhid ennustavad paari nädala möödudes uut hinnatõusu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Shell Eesti piirkonnajuht Riina Aamissepp peab hinnalanguse põhjuseks siinset turuolukorda. ?Lähiajal pole meil enam plaanis hindu langetada,? ütles ta.

Eesti Statoili peadirektor Epp Kiviaed lausus, et Statoili viimase bensiiniliitri hinna languse põhjus ei olnud konkurents. ?Tarnetingimused võimaldasid meil hinda langetada. Samas möönan, et siseturul on konkurents pingeline ja reedel jälgisime Alexela hindu,? rääkis Kiviaed.

Kiviaia sõnul oleneb järgmise kütusepartii soetamise kuupäevast, kas liitri hind kerkib või mitte. ?Partii tingimused määratakse selle päeva dollarikursi ja maailmaturu hindade järgi,? lisas ta.

Kiviaia sõnul on praegu varu paariks-kolmeks nädalaks ning selle aja jooksul ilmselt hind ei tõuse. ?Aga maailmaturuhinnad näitavad tõusutrendi, mis mõjutab ka meid.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing