Kohus nõuab agentuurilt seoses raudteega dokumente

24. jaanuar 2001, 08:46

Kuigi erastamisagentuur (EEA) esitas esmaspäeval Tallinna halduskohtule taotluse Eesti Raudtee erastamise peatamise määrus tühistada, ei saa kohtunik seda puuduliku dokumentatsiooni tõttu teha, kirjutab Postimees.

EEA juhtivspetsialisti Katrin Kivi kinnitusel puudub Raudtee Erastamise Rahva ASi (RER) kaebusel alus ning seetõttu ei ole õige ka erastamisprotsessi peatamine.

Halduskohtus RERi ja EEA vahelist kohtuvaidlust arutava kohtuniku Karin Kalmiste kinnitusel ei esitanud aga agentuur piisavalt motiveeritud taotlust, et peatamise määrus ümber vaadata. ?Agentuur peaks esitama kohtule kõik vajalikud dokumendid, mis tõestaksid ümbervaatamise vajalikkust,? märkis Kalmiste.

Nüüd sõltub määruse tühistamine vaid EEA kiirusest dokumentide esitamisel ja nende läbivaatamise mahust. Kalmiste kinnitusel peab kohus koostama kõikide vajalike dokumentide laekumiseks kohtunõuded, mistõttu võib otsuse tegemine samuti pisut edasi nihkuda.

Juhul kui kohus EEA taotlust ei rahulda, peatatakse raudtee erastamise läbirääkimised riigi esindajate ja Rail Estonia vahel 14. märtsini, millal on plaanitud esimene kohtuistung.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing